انواع عایق های نسوز صنعتی
آگوست 25, 2022
نمایشگاه نفت، گاز، پتروشیمی عسلویه 1401
نوامبر 30, 2022

عایق حرارتی پشم سنگ

بهره وری انرژی و صرفه جویی در انرژی

به لطف عایق بندی حرارتی که بر روی ساختمان اعمال شده است ، می توانید بدون محدود کردن راحتی زندگی خود ، انرژی مورد نیاز را با کارایی بالاتر استفاده کنید. بنابراین ، شما انرژی هدر رفته را به حداقل می رسانید و از منابع انرژی به طور موثرتری استفاده می کنید.

 

استفاده از  عایق حرارتی که بهره وری انرژی را تأمین می کنند ، می توانند از نظر سرمایه گذاری اولیه پروژه ها ، هزینه اضافی در نظر گرفته شوند. با این حال ، هنگامی که نرخ بازده محاسبه می شود ، دستاوردهای اقتصادی قابل توجهی حاصل می شود.

 

اگر به درستی اعمال شود ، عایق حرارتی به طور متوسط ​​50٪ هزینه های انرژی ساختمان شما را کاهش می دهد ، با مصرف انرژی کمتر در زمستان گرمایش بیشتری را تضمین می کند و از گرمای بیش از حد در فضای زندگی در تابستان جلوگیری می کند.

 

 

بهره وری انرژی با عایق حرارتی

با تأمین بخش قابل توجهی از انرژی مورد نیاز جهان و داشتن منابع محدود ، امروزه سوخت های فسیلی مانند نفت و گاز طبیعی به سرعت مصرف می شوند. در دنیایی که منابع به تدریج در حال کاهش هستند ، گرچه نیاز به انرژی به طور مداوم در حال افزایش است ، طیف گسترده ای از برنامه ها برای اطمینان از استفاده کارآمد از انرژی استفاده می شود. عایق حرارتی به عنوان یکی از موفق ترین ابزارها برای صرفه جویی در انرژی ، در خط مقدم قرار دارد.

 

در کشور ما که به لطف موقعیت جغرافیایی هر چهار فصل را تجربه می کند ، مصرف انرژی برای گرمایش در زمستان و خنک کننده در تابستان روز به روز در حال افزایش است. در حالی که 70٪ انرژی در شهرها  ، 30-40٪ این انرژی در ساختمان ها مصرف می شود. چندین سیاست در زمینه بهره وری انرژی در کشور ما به منظور اطمینان از صرفه جویی و صرفه جویی در انرژی ، تأمین امنیت تأمین ، کاهش خطرات وابستگی خارجی ، حفاظت از محیط زیست و حمایت از مبارزه با تغییرات اقلیمی در کشور ساخته شده است.

 

 

50٪ از دست دادن گرما در ساختمان ها در دیوارهای خارجی ، 20٪ در سقف ها ، 20٪ در پنجره ها و درها و 10٪ در دیوارهای زیرزمین و زیر بنا رخ می دهد. صرفه جویی در انرژی حاصل از عایق حرارتی در ساختمان شما نیمیاز مجموع  هزینه های گرمایشی و برق را کاهش می دهد و استفاده کارآمدتر از انرژی و منابع طبیعی را تضمین می کند.

 

 

ساختمانهای مقاومتر

عایق حرارتی باعث کاهش حرکات گرما و تراکم بخار می شود. بنابراین ، از رطوبت ، قالب ، یخ زدگی ، تغییر شکل ممکن است در ساختمان و ضعیف شدن قطعات آهن در اثر خوردگی جلوگیری کند. و به حفظ ساختمان کمک می کند. ساختمان شما به دلیل عایق بندی حرارتی ، که به ایمنی در برابر زلزله نیز کمک می کند ، دارای عمر طولانی و دوام بیشتری است.

 

تأثیر مثبت بر سلامت انسان

توزیع همگن گرما بین مناطق داخلی با استفاده صحیح از عایق حرارتی باعث راحتی در فضای زندگی شما می شود.

 

علاوه بر این ، عایق حرارتی خارج از ساختمان با جلوگیری از عواملی مانند رطوبت ، کپک ، قارچ ، رطوبت ، گرد و غبار ، سر و صدا و آلودگی هوا که ممکن است اثرات منفی بر سلامت انسان داشته باشد ، به سلامت انسان کمک می کند.

 

 

تعادل محیطی و زیست محیطی

کاربردهای عایق حرارتی سیستمی هستند که با استانداردهای ساختمانی مطابقت دارند و به محافظت از تعادل اکولوژیکی کمک می کنند. حداقل انرژی برای گرم کردن ، سرمایش و آب و هوای ساختمانهای عایق حرارتی استفاده می شود. کاهش مصرف سوخت های فسیلی مانند زغال سنگ و گاز طبیعی. در نتیجه ، انتشار دی اکسید کربن (CO2) ، دی اکسید گوگرد (SO2) و سایر گازهای مضر گلخانه ای که در جو پخش می شوند به حداقل می رسد و اثر منفی بر تعادل اکولوژیکی کاهش می یابد.

 

هنگامی که شما مطابق با استاندارد در ساختمان خود عایق حرارتی اعمال می کنید و از نوع سوختی که به درستی انتخاب شده و با تکنیک مناسب استفاده می کنید ، از کل انرژی مصرفی برای اهداف گرمایش یا سرمایش استفاده می کنید. بنابراین ، می توانید بدون اتلاف انرژی ، تأثیر سوخت بر آلودگی محیط زیست را به حداقل برسانید.

 

 

 

نقش عایق حرارتی پشم سنگ در برابر گرم شدن کره زمین

“اثر گلخانه ای” یک فرآیند طبیعی است ، که در نتیجه آن زمین گرم می شود بیش از حد انتظار به دلیل این واقعیت است که گازهای موجود در اتمسفر پرتوهای خورشیدی را منتقل می کنند اما بسیار کمتر از تابش زمینی موج بلند ساطع شده به عقب. “گرم شدن کره زمین” ناشی از افزایش دما در سطح زمین در نتیجه اثر گلخانه ای ایجاد شده توسط گازهایی است که توسط انسان در جو منتشر می شود.

 

گرم شدن کره زمین و تغییرات آب و هوایی کره زمین به طور موازی اتفاق می افتد اصلی ترین مشکلی است که کره زمین در سال های اخیر با آن روبرو شده است و همه موجودات زنده روی زمین را تهدید می کند. متمایزترین نتایج تغییرات آب و هوایی می تواند به صورت گرم شدن تدریجی زمین ، ذوب شدن یخچال ها ، افزایش سطح ، تغییر الگوی بارش ، مشاهده قابل توجه بودن

در شدت و دفعات وقایع شدید آب و هوایی افزایش می یابد و بسته به همه این دلایل تغییراتی در ساختار زیست محیطی ایجاد می شود.

 

عایق حرارتی صحیح یکی از مهمترین اقداماتی است که برای جلوگیری از گرم شدن کره زمین و تغییرات آب و هوایی انجام می شود.

 

کمک به عایق صدا

عایق حرارتی باعث کاهش صدا و همچنین اثرات جوی از خارج می شود. بنابراین ، به جلوگیری از اثرات مضر سر و صدا بر روی انسان کمک می کند. علاوه بر این ، کاربردهای عایق حرارتی در شکاف های ساختمان مانند آسانسور ، پله ها و تاسیسات از بروز قیف فرار صدا جلوگیری می کند.

 

سهم در اقتصاد ملی و خانواده

هزینه های تعمیر و نگهداری و تعمیرات شما با عایق حرارتی کاهش می یابد ، که ساختمان شما را از عوامل خارجی محافظت می کند. واردات سوخت فسیلی و وابستگی خارجی کشورمان را کاهش می دهد زیرا استفاده بهینه از منابع انرژی را تضمین می کند. علاوه بر این ، همچنین با کاهش انرژی ساختمان و هزینه های بهداشت خانواده به اقتصاد کمک می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *