نرم افزارهای شبیه سازی مصرف انرژی- قسمت دوم
آگوست 25, 2022
مزیت های عایق کاری در صنایع
آگوست 25, 2022

عایق پشم معدنی محصولی منحصر به فرد و بسیار متنوع است. خصوصیات حرارتی استثنایی آن بسیار به تلاش بشر برای صرفه جویی در انرژی و مبارزه با تغییرات آب و هوا کمک می کند. علاوه بر این ، ساختار پشم معدنی – حصیری از الیاف که مانع از حرکت هوا می شود – همراه با پایداری طولانی مدت ، به آن توانایی منحصر به فردی در مقابله با آلودگی صوتی و ایمنی با کاهش خطر آتش سوزی می دهد.

پشم معدنی از شیشه مذاب ، سنگ یا سرباره (ضایعات صنعتی) ساخته می شود که به صورت سازه ای مانند الیاف چرخانده می شود و ترکیبی از خصوصیات را ایجاد می کند که هیچ ماده عایق دیگری نمی تواند با آن مطابقت داشته باشد. محصول پشم معدنی به دو نوع وجود دارد: عایق پشم شیشه و عایق پشم سنگ.

انواع عایق پشم معدنی

سنگ یا سرباره غیر آلی اجزای اصلی (معمولاً 98٪) پشم سنگ هستند. محتوای آلی 2٪ باقی مانده به طور کلی یک چسب رزین حرارتی (یک چسب) و کمی روغن است. محصولات پشم شیشه معمولاً 95٪ تا 96٪ مواد غیر آلی دارند.

پشم سنگ از سنگ های آتشفشانی ، به طور معمول بازالت و نسبت فزاینده ای از مواد بازیافتی به صورت بریکت ساخته می شود. پشم معدنی تهیه شده از سرباره کوره بلند (زباله) گاهی اوقات به عنوان پشم سرباره شناخته می شود.

پشم شیشه از ماسه یا شیشه های بازیافتی ، سنگ آهک و خاکستر سودا ساخته می شود. همان اجزای شیشه ای آشنا مانند شیشه های پنجره یا بطری های شیشه ای.

پشم معدنی به دلایل زیادی یک محصول عایق با کیفیت است.  از استفاده مسئولانه آن از منابع طبیعی تجدیدپذیر محلی ، گرفته تا فرآیند تولید با کیفیت زیست محیطی تا کاربردهای متنوع ، محصولی مطمئن و مقرون به صرفه است. از آنجا که اروپا در تلاش است تا پایداری موجودی ساختمان خود را ارتقا دهد ، عایق پشم معدنی کلیدی در ایجاد ساختمانهای با انرژی کم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *