مزیت های عایق کاری در صنایع
آگوست 25, 2022
عایق کاری ساختمان
آگوست 25, 2022

عایق حرارتی پشم سنگ که به آن پشم معدنی نیز گفته می شود ، به راحتی نصب می شود ، مشابه فایبرگلاس. اما پشم سنگ به جای اینکه از الیاف شیشه ای کرکی تشکیل شود ، از سنگ ساخته شده است ، که حتی به نظر ممکن نیست. در اینجا توضیح مختصری در مورد روند تولید آورده شده است.

سنگ طبیعی در کوره تا حدود 3000 درجه گرم می شود تا در مایعات ذوب شود. مایع ماگما مانند در معرض فشار جت هوا یا بخار قرار می گیرد; و سپس با سرعت فوق العاده زیاد به رشته های الیاف بلند می چرخد. (فکر کنید: دستگاه آب نبات پنبه ای پر از سنگ مایع.) رشته ها گرفته شده و به صورت حصیرهای ضخیم و متراکم فشرده می شوند ، سپس به صورت عایق هایی به اندازه مناسب برش داده می شوند.

مزایای عایق پشم سنگ

ترکیب منحصر به فرد پشم سنگ عایقی با عملکرد بالا با ویژگی های زیر تولید می کند:

  • ساخته شده از مواد طبیعی و پایدار
  • به طور معمول حاوی 75 درصد محتوای بازیافتی است
  • گرما را به خوبی حفظ می کند و هوا را به دام می اندازد ، که باعث کند شدن انتقال گرما می شود
  • غیر قابل احتراق و مقاوم در برابر آتش تا حدود 1400 درجه
  • بسیار دافع آب
  • خواص عالی از بین بردن صدا
  • عملکرد طولانی مدت – پشم سنگ با گذشت زمان تخریب نمی شود
  • اجازه می دهد تا رطوبت خارج شود (که باعث جلوگیری از کپک زدن و کپک زدن می شود)
  • چوب های متراکم و محکم در محل اصطکاک قرار می گیرند. بدون منگنه لازم

محل استفاده از عایق پشم سنگ

عایقهای پشم سنگ را می توانید در هر کجا که فایبرگلاس یا هر نوع عایق دیگر نصب کنید ;، از جمله دیوارها ، کف ، سقف ، اتاق زیر شیروانی و فضای خزنده نصب کنید. با این حال ، این اتاق مخصوصاً برای اتاقهایی که در ضلع شمالی سرد خانه است و برای اتاقهای داخلی که به صدا احتیاج دارند مانند اتاقهای رسانه یا استودیوهای موسیقی بسیار مناسب است.

از آنجا که پشم سنگ به شدت در برابر آتش مقاوم است ، برای استفاده به عنوان دود آتش بین طبقات یک خانه ایده آل است – و اغلب به کد شهرداری نیاز دارد. (در حین بازسازی یا ساخت و ساز جدید ، از بازرس ساختمان محلی بخواهید مناطق خاصی را که به پشم سنگ نیاز دارد ، شناسایی کند.)

کار با پشم سنگ نیز آسان است: چوب های محکم را می توان با چاقوی دندانه دار یا اره برش برش داد تا کاملاً در جای خود قرار گیرد. اگر خیس شود ; دانه های آب بالا می رود و بدون اینکه در الیاف خیس بخورد ; می غلتد. الیاف پشم سنگ آنقدر محکم با هم فشرده می شوند که دیگر هیچگونه تغییری در وضعیت عایق یا پایین آمدن عایق ایجاد نمی شود ; که به طور چشمگیری از مقدار عایق آن می کاهد.

توجه داشته باشید که عایق پشم سنگ فقط بدون صورت است ، به این معنی که هیچ مانع کاغذ کرافت یا فویل وجود ندارد. بسته به شرایط ، ممکن است لازم باشد یک غشا نفوذ پذیر مستقل نصب کنید تا به عنوان یک مانع بخار عمل کند.

هزینه عایق حرارتی پشم سنگ

در این مرحله شاید از خود بپرسید که چرا پشم سنگ تنها نوع عایق نصب شده نیست. به همین دلیل است: قیمت

عایق فایبرگلاس برای یک دیوار 2 × 6 هزینه ای بین 57 سنت تا 72 سنت برای هر فوت مربع دارد; عایق پشم سنگ برای همان دیوار تقریباً 1.06 دلار در هر فوت مربع هزینه دارد. این یک تفاوت قابل توجه است ، به خصوص اگر عایق بندی یک خانه یا یک خانه بزرگ هستید.

با این حال ، در اکثر موارد ، هزینه اضافی را از طریق قبض های کم انرژی پس می گیرید ، زیرا ، در حالی که عایق فایبرگلاس دارای ارزش R 19 است ، پشم سنگ دارای ارزش R 23 است. افزایش توانایی عایق به شما امکان می دهد تا خود را حفظ کنید بدون نیاز به تنظیم ترموستات ، برای مدت طولانی تری در دمای راحت خانه باشید ، به این معنی که هزینه اولیه را طی دو سال جبران می کنید. بعلاوه ، با دوام طولانی مدت عایق پشم سنگ ، خانه شما عایق بندی خوبی خواهد شد و برای سالهای آینده به تعمیر و نگهداری کمی احتیاج دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *